Дії працівника, якщо йому відкрито е-лікарняний!

25.08.2021
 1. Одразу після створення медичного висновку потрібно повідомити про це роботодавця. Це можна зробити будь-яким зручним обом способом, наприклад, телефоном, електронною поштою.
 2. Якщо працівник має ЕЦП, він зможе переглянути свій е-лікарняний в особистому кабінеті застрахованої особи на сайті Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/). Але зазвичай у цьому немає потреби - усю необхідну інформацію щодо е-лікарняного роботодавець бачить у власному кабінеті страхувальника.
 3. Водночас, роботодавець бачить лише загальну інформацію щодо тимчасової непрацездатності свого працівника, необхідну для призначення матеріального забезпечення - йому недоступний ані діагноз, ані інші приватні відомості застрахованої особи.
 4. Не потрібно передавати роботодавцю медичний висновок про тимчасову непрацездатність - він містить персональні дані і не призначений для сторонніх. Також медичний висновок не є підставою для нарахування матеріального забезпечення.
 5. Якщо працівник не одужає у визначений в першому медичному висновку термін, лікар створить наступний медичний висновок, який продовжить тимчасову непрацездатність - про це потрібно повідомити роботодавця.
 6. Одразу після завершення періоду тимчасової непрацездатності е-лікарняний працівника змінює свій статус на «Готовий до сплати».
 7. З цього моменту роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів призначити працівнику матеріальне забезпечення, а після дати призначення не пізніше ніж через 5 робочих днів сформувати і передати до ФССУ заяву-розрахунок.
 8. Саме від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги від Фонду ССУ працівнику.
 9. Ми радимо не втрачати зв'язок із роботодавцем, цікавитись станом оформлення заяви-розрахунку і знати  дату її подання.
 10. Знаючи  дату подання заяви-розрахунку за своїм е-лікарняним, працівник може слідкувати за станом фінансування онлайн у телеграм-каналі Фонду (https://t.me/s/socialfund).
 11. Після того, як кошти надійдуть на рахунок, роботодавець має виплатити допомогу працівнику у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від ФССУ.